بسیاری از بچه ها قبل از آنکه بتوانند راه بروند قادر به شنا کردن هستند. شنا باعث تقویت ماهیچه ها و افزایش حجم ریه می شود بعلاوه الگوی خواب شبانه کودکانی که شنا می کنند بسیار منظم می شود اولین چیزی که بعد از مدتی شنا می توانید در کودک خود مشاهده کنید اعتماد به نفس و احساس استقلالی است که در او رشد یافته .بچه های 6 تا 10 ماهه قادر هستند در زیر آب به مدت 5 دقیقه شنا کنند و نفس خود را نگاه دارند. 

تحقیقات نشان داده کودکانی که آموزش شنا را از ماه های اولیه زندگی خود شروع کرده اند دارای بدن قوی تری نسبت به کودکان دیگر هستند.

نتایج به دست آمده نشان می دهد که نوزادانی که در تمرینات شنا شرکت کرده اند و آن را ادامه داده اند توانایی تعادل بدنی آنها افزایش پیدا می کند. برای مثال توانایی آنها روی یک پا ایستادن یا گرفتن توپ در هوا مثبت از سایر کودکان است.

شنا کودکان

محققان اعلام کرده اند شنای نوزادان نه تنها باعث افزایش تعادل آنها می شود بلکه هماهنگی جسمی آنها را نیز تنظیم می کند و به زبان دیگر می توان گفت تمرینات شنا نه تنها برای اندام های بدن و حفظ تعادل کودکان مفید است بلکه اثرات مثبت دیگری نظیر شرایط مناسب بدنی و اعتماد به نفس را نیز در پی خواهد داشت.

کودکان:

بسیاری از کودکان علاقه زیادی به انجام ورزش های روزانه و دویدن نشان نمی دهند اما بیشتر آنها بازی با آب و شنا کردن را دوست دارند و از این رو بسیاری از متخصصان به کودکانی که دچار اضافه وزن هستند توصیه می کنند که به استخر بروند و حتی اگر قادر به شنا کردن نیستند انجام فعالیت های بدنی در آب باعث کاهش وزن آنها می شوند.

تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که شنا کردن کودکان باعث سلامتی ریه و قلب آنها در سنین بزرگ سالی می شود. کودکانی که مبتلا به بیماری آسم هستند به دلیل حملات آسمی نمی توانند ورزش هایروز مره را به راحتی انجام دهند و برخی از آنها از ترس این حملات از ورزش فاصله گرفته اند اما مطالعات نشان می دهد که کودکان مبتلا به آسم در هنگام شنا کردن مشکلی برای آنها رخ نمی دهد و برای همین به این کودکان توصیه می شود که ورزش های آبی را از دست ندهند.

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به خانه ورزش گنبد می باشد.  
بالا