در کشور ما مردم زیادی هستند که به استخر نمی روند و از ارزش این ورزش مفرح بی خبرند و به علت عدم آگاهی از تاثیرات حرکت و فعالیت در آب فقط درد می کشند و یا قرص های مسکن و آرام بخش پناه می برند.

این در حالی است که پزشکان به خوبی از اثرات مفید و موثر آب با اطلاع هستند و در بعضی موارد به بیماران خود توصیه استفاده از آب و استخرهای شنا را می نمایند.
از خصوصیات فیزیک آب نیروی شناوری در آب استکه به شما کمک می کند به آسانی حرکت منید.

آب به شما فرصت می دهد تا مشکل پزشکی خود را جبران کنید، ورزش در آب برای افرادی که با مشکلات پزشکی روبرو هستند خیلی مفید است. شنا شما را قادر می سازد تا از جهان موجود و فشارهای آن بگریزید.

ورزش در آّب

 

علاوه بر آن، حرکت موزون آب بر روی بدن، به راحت شدن و تمدد اعصاب شما کمک می نماید. برای افرادی که از چاقی رنج می برند، ورزش در آب بسیار لذت بخش می باشد شما از احساس سبک شدن در آب لذت خواهید برد، تقریبا 90% سبکتر، در جاییکه شما با جاذبه زمین در حال مبارزه هستید به وسیلع نیروی شناوری آب حمایت می شوید.

فعالیت های درون آب می تواند موجب کاهش وزن بدن بدون تحمل رژیم های سخت غذایی، افزایش قدرت و استقامت عضلانی و روبرو شدن راحتتر با فعالیت هاب روزمره خانه داری و بچه داری، بهبود روابط اجتماعی افراد با همسران و فرزندانشان، کمتر شدن دردهای دوران قاعدگی و یا کمتر شدن عوارض یائسگی، حذف یا کاهش در مصرف استفاده از قرص های آرام بخش و مسکن و خواب آور، بهبود یا کاهش میزان افسردگی، اضطراب، عصبانیت و بدخوابی، بهبود یا کاهش دردهای جسمانی (دیسک کمر، سیاتیک و آرتروز مفاصل) کاهش فشارخون و تری گلیسرید، قند و کلسترول شود.

آب گرم قابلیت کشش عضلات را افزایش می دهد. این موضوع به افزایش دامنه حرکتی ما و جلوگیری از صدمه های عضلانی به هنگام تمرین کمک می نماید.

بهترین خصوصیت ورزش توام با رژیم غذایی مزیت سفتی نسبی عضله است که به علت ورزش در آب، چروکیدگی پوشت را می تواند ناشی از رژیم غذایی باشدبه حداقل برساند.ناراحتی های قسمت تحتانی کمر به علت ضعف عضلات شکمی ایجاد می گردد.

عضلات ضعیف شکمی اجازه می دهند لگن به جلو تمایل پیدا کند که این باعث یک قوس فوق العاده زیاد در قسمت تحتانی کمر می گردد. این قوس نخاع را از مسیر مناسب خارج می کند در نتیجه فشار زیادی روی اعصاب ستون فقرات می آید و این به معنای درد است.

کسانی که مشکل ستون فقرات دارند و فشار دیسک بر روی عصب سیاتیک، کمر آنها را دردمند می سازد، با راه رفتن در آب در جایی که عمق آب در حد سینه باشد ورزش را شروع نمایند.

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به خانه ورزش گنبد می باشد.  
بالا