ایروفیتنس تمریناتی هوازی برای رسیدن به اندامی دلخواه است این تمرینات اغلب با وزنه های کوچک انجام می شود و با بدن سازی با وزنه های سنگین و قدرتی بسیار تفاوت دارد . ترکیب ورزش‌های هوازی مانند ایروبیک با حرکات با وزنه در ایروفیتنس سبب می‌شود که کالری بسیار بالایی بسوزانید و از این رو می‌توان ایرو فیتنس را یکی از بهترین ورزش های هوازی دانست زیرا ترکیب قدرت و تحرک را با یک دیگر دارد. 

فیتنس یك رشته ورزشی است كه هدف از انجام آن داشتن اندامی متناسب، سالم و ورزیده میباشد . در این رشته بر خلاف رشته بدنسازی هدف تنها داشتن عضلاتی حجیم نیست و در آن هرگز استفاده داروهای نیروزا و آنابولیك توصیه نمیشود .

مهمترین ویژگی این ورزش اینست كه در آن ورزشكار ابتدا یك تصویر ذهنی از اندام ایده آل مورد نظر خود را در نظر میگیرد و سپس برنامه تمرینی وی برای رسیدن به حالت مورد نظر ورزشكار ترسیم میشود . این بدین معنیست كه ورزشكار خود انتخاب میكند كه فرم بدنی اش چطور باشد .( بر خلاف بدنسازی كه تمام تمرینات برای افزایش حجم عضلانیست )

انجام تمرینات این ورزش برای تمام افرادی كه از فرم بدنی خود راضی نیستند (افرادی كه دارای اضافه وزن هستند و میخواهند وزن كم كنند یا افرادی كه دچار كمبود وزن هستند و میخواهند وزن خود را اضافه كنند) و همچنین افرادی كه به دنبال افزایش استقامت و قدرت بدنی خود هستند و همینطور افرادی كه تمایل به داشتن اندامی فوق العاده متناسب و زیبا دارند مفید و نتیجه بخش است .

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به خانه ورزش گنبد می باشد.  
بالا